«Доїльний зал» на прив’язі

Саме так можна назвати доїння в молокопровід з системою управління стадом DelPro™ компанії ДеЛаваль. З 2011 року у Вінницькій області ця система працює на 200-головому корівнику у СВК «Вівсянницький» Козятинського району. У 2012 році компанія «Молочні справи» таку ж систему запустила на 100-головому корівнику.

Які переваги доїння в молокопровід з системою управління стадом DelPro™ компанії ДеЛаваль?

Прив’язь — це перевірена, випробувана роками технологія, підготовлені кадри. Якщо є чудові, міцні корівники — навіщо їх руйнувати: варто їх зберегти, модернізувати обладнання. Тим більше що зараз ми можемо практично все автоматизувати — роздавання кормів за допомогою кормового вагона, доїння на сучасному рівні, яке повністю контролюється електронікою, облік продуктивності тварин, контроль-аналіз стада, автоматизоване видалення гною, напування, вентиляція, освітлення. Таким чином типовий корівник перетворюється в найсучасніше виробництво молока.

Крім значно менших капіталовкладень, прив’язне утримання корів має ще кілька істотних переваг перед безприв’язним. Одна з них — довше продуктивне життя тварин. Адже основні причини вибраковування корів на молочній фермі — це швидке «зношування» організму тварини внаслідок постійного перебування в агресивному середовищі. Корова з хворими копитами при проходженні через зал затримує групу, не може самостійно добратися до зали, і, як наслідок, її вибраковують. На прив’язі проблеми з копитами теж є, але вони не є ключовими. Бо коли існує проблема повільної молоковіддачі, тварину в стійлі можна поступово додоїти без затримки решти стада; якщо хворі копита — подоїти, і вона ляже. Тому-то, європейський досвід свідчить, що зараз все більше поєднують прив’язне утримання з безприв’язним. Тобто проблемних корів переводять на прив’язь і продовжують доїти ще дві або три лактації, підвищуючи ефективність використання вкладених коштів.

Якщо говорити про переваги саме системи DeLaval DelPro™, неможливо не сказати про стабільний вакуум. Оскільки за прив’язного утримання корів молокопровід розташований на висоті 2,2 м, а вим’я тварин на висоті 50—60 см від рівня підлоги, то вакуум у традиційних доїльних апаратах досягає рівня 44—46 кПа. Це негативно позначається на вимені і часто призводить до маститу. Але доїльний апарат системи DeLaval DelPro™ забезпечує стабільний рівень вакууму в доїльному стакані в діапазоні 40—42 кПа (так само, як в системах доїльних залів). Його рівень не залежить від потоку молока завдяки тому, що система компенсує подачу вакууму залежно від молоковіддачі корови. Досвід застосування системи DeLaval DelPro™ показує, що ця інновація дозволяє суттєво знизити захворюваність корів на мастит.

Система управління стадом, що реалізована в системі DeLaval DelPro™, ставить технологію молочного виробництва на прив’язі на один рівень із безприв’язним. Система дає можливість проведення обліку молока як по кожній корові, так і по групах. Завдяки автоматиці, кожне доїння є контрольним. За допомогою лічильників молока в кожному доїльному апараті, передачі даних через зв’язок bluetooth, комп’ютеризованій обробці всієї зібраної інформації, зоотехнік бачить повну картину по кожній корові в стаді, веде селекційну роботу і навіть може з центрального пульту заблокувати доїння конкретної корови, якщо стан її здоров’я не дозволяє зливати отримане молоко в загальний танк.

Такий вигляд має переобладнаний корівник з транспортною системою Easy Line (пересування доїльних апаратів по підвісній лінії) та молочно-вакуумною лінією.

Доїльний апарат DeLaval DelPro TM MU480:

 • Інфрачервоний лічильник молока ММ25

• Електронний пульсатор ЕР

• Автоматичне зняття підвісної частини

• Функція Duovac

• Система стабільного вакууму

• Прилад безперебійної передачі даних Bluetooth

• Наглядний інформаційний дисплей

•Двохсторонній зв’язок з програмою управління  фермою

• Індивідуальне налаштування режимів доїння

• Підвісна частина розрахована для корів з надоями до 12000 літрів

• Колектор об’ємом 360 мл

• Стакани виготовлені з нержавіючої сталі

• Виключена можливість зворотного току молока

• Повністю виключена можливість передоювання

Антена Bluetooth встановлена у корівнику для передачі даних від доїльних апаратів до центрального комп’ютера

Молочна кімната обладнана автоматом промивки С100Е