Перша роботизована ферма на Вінниччині

Сучасне сільське господарство, в умовах дефіциту працівників, потребує удосконалення технологій виробництва та зменшення кількості фізичної праці.

Саме ці фактори та отримання молока найвищої якості спонукали керівництво ТОВ «Агрофірма «Україна – О» (с. Каташин Гайсинський район Вінницька обл) збудувати нову ферму з роботами-доярами Delaval VMS v300 – найтехнологічнішим обладнанням для доїння в лінійці компанії Delaval.

На сьогодні, доїнням 150 корів займаються два роботи-дояри, які працюють цілодобово без людського втручання.

Серед переваг роботизованого доїння можна виокремити наступні:

 • Доїння кожної долі вимені відбувається незалежно одне від одного, що забезпечує повноту видоювання та не допускає «сухого» доїння.
 • На основі потоку молока при молоковіддачі, робот-дояр індивідуально для кожної тварини, підбирає оптимальні параметри пульсації.
 • Аналізуючи електропровідність молока, з кожної долі вимені визначається стан здоров’я корови та не допускається потрапляння маститного молока в загальну ємкість. Дана технологія також дозволяє виявити мастит на ранніх стадіях.
 • Робот-дояр оснащений спеціальним стаканом для миття дійок та здоювання перших цівок молока, а також має систему для обробки вимені після доїння. Таким чином, неухильно дотримується правильний протокол доїння корів.
 • Завдяки синхронізації даних, що надходять з робота з програмою управління стадом Delaval DelPro FarmManager, забезпечується повний контроль та моніторинг процесів, які відбуваються на фермі.

Попередні моделі роботів-доярів потребували початкового навчання під кожну тварину у стаді. Дана модель має інноваційну 3D-камеру, завдяки якій відпала потреба в навчанні та забезпечується 99,8 % успішних підключень доїльних стаканів.

Для підвищення комфорту тварин встановлено:

 • Спеціальне покриття у місцях відпочинку корів, яке не травмує кінцівки та забезпечує відмінний санітарний стан.
 • Об’ємні незамерзаючі поїлки Delaval WT7.
 • Щітки-масажери Delaval SCB3.
 • Вентилятори з системою автоматичного керування для боротьби з тепловим стресом влітку.
 • Автоматична скреперна система гноєвидалення з привідною станцією Delaval AKD140.
 • Освітлення в корівнику, яке забезпечує 200 люксів світла на кормовому столі для кращого споживання корму в темний період доби.
 • Встановлено штори для вентиляції та захисту стада від вітру.

Усе отримане молоко надходить в танк-охолоджувач Delaval DXCE з унікальною системою регулювання потоку охолодження FCC. Дана технологія створена спеціально для роботизованого доїння та дозволяє охолоджувати молоко невеликими порціями, одразу ж після доїння, до температури чотирьох градусів, що перешкоджає росту кількості бактерій та забезпечує отримання молока екстра гатунку.

Завдяки впровадженню нових технологій та плановому сервісному обслуговуванню компанією ТОВ «Молочні справи+», дане господарство стабільно отримує якісну сировину, яку постачає на власний високотехнологічний завод, який знаходиться неподалік від ферми. На ньому виготовляються натуральні та корисні молочні продукти, які представлені у магазинах різних міст України під торгівельною маркою «Villa Milk».

Дякуємо керівництву ТОВ «АФ «Україна – О» за довіру та багаторічну співпрацю.