Запуск системи ДельПро на 239 голів та навчання персоналу

Новий етап розвитку отримала молочна ферма Агрофірми «Україна-О» у селі Каташин Вінницької обл. Керівництво агрофірми поставили наступні цілі: створити комфортні умови утримання тварин, збільшити надої молока, підвищити загальну продуктивність за рахунок комфортного фізіологічного доїння, отримати молоко європейського зразка, створити нову систему управління молочною фермою та забезпечити населення робочими місцями.
Спільно із компаніями «ДеЛаваль» та «Молочні справи» у 2015році встановили та здійснили запуск автоматизованої системи ДельПро на 239 голів. Повністю реконструювали корівник та змінили стереотип про умови праці на фермі.

Важлива ланка в системі управління доїнням ДельПро – доїльний апарат ДельПро MU480 з автоматичним зняттям підвісної частини. Його переваги:

 • Апарат забезпечує фізіологічне доїння за допомогою подвійного вакууму, завдяки чому процес доїння  керується  потоком молока  від корови.
 • Вбудований інфрачервоний лічильник молока ММ25 контролює процес доїння.
 • Дані в режимі он-лайн за допомогою пристрою bluetooth передаються в комп’ютерну базу даних.
 • Виключає залежність від кваліфікації доярки.
 • Відсутність «сухого доїння»  запобігає розвитку технічного маститу.
 • Забезпечує попарне доїння.
 • Стабільний рівень вакууму  мінімізує зворотний потік молока.

Вакуумна кімната – один із ключових компонентів доїльної системи. Встановлені лопатні вакуумні насоси з прямим  приводом. Відсутні відкриті рухомі частини і проблеми, характерні для насосів з приводним ременем, роблять їх безпечними, ефективними і надійними. Плавний хід і знижене споживання масла досягнуто завдяки більш точній роботі і меншими допусками. Глушник з функцією рециркуляції затримує до 95 % мастила, тим самим знижуючи викиди в атмосферу.

Традиційно ферма обладнана рельсовою системою для полегшення роботи операторів машинного доїння. Відтепер доїльні апарати та засоби для дезінфекції не потрібно носити.

Оперативна й достовірна інформація дає змогу корегувати налаштування обладнання й робочі процеси залежно від потреб стада. Одне з найважливіших завдань, яке допомагає вирішити програма DelPro Farm Manager, — забезпечення постійного доступу до інформації, необхідної для прийняття управлінських рішень.
Гнучкість програми дає можливість підключати її до Інтернету через віддалений доступ. Завдяки цьому можна автоматизувати обмін інформацією з програмами селекційного обліку, іншими виробниками молока, ветеринарами, консультантами.
Керівникам господарств або власникам бізнесу програма дає змогу контролювати стан виробничого процесу незалежно від місця їх перебування.

Еталон чистоти – молокоприймач. Він розміщений в кімнаті, куди збігає молоко з усього корівника для подальшої перекачки в танк охолоджувач.

Автомат промивки С100Е разом з дозуючим насосом LD 200 забезпечують точне дозування миючих засобів та якісну промивку завдяки наступним перевагам:

 • формування повітряно-водяних пробок в потоці для видалення залишків з усієї внутрішньої частини молокопроводу;
 • підігрів води на другій фазі промивки для ефективної роботи миючих засобів, що особливо важливо взимку при низьких температурах;
 • продувка та просушка після кожної фази промивки;
 • мінімальне втручання людини в процес промивки доїльного обладнання.

Вентилятори DF1250 створюють рух повітря та подають свіже повітря на корів, тим самим попереджуючи тепловий стрес. Легко ставляться вздовж рядів, кормових столів і в зоні очікування. Забезпечують максимальний потік повітря циркуляції повітря 34 500 куб. м/год кожен.

Належні умови створені для працівників чергової зміни та для проведення нарад, навчань, семінарів.

Відкриття комплексу відвідав Голова Вінницької обласної державної адміністрації Коровій Валерій Вікторович.  

Рік тому: